تاثیر رنگ و طرح لباس بر اندام

تاثیر رنگ و طرح لباس بر روی اندام بسیار چشمگیر است. به طوری که می توانید با به کارگیری طرح یا رنگ خاصی،اندام خود را لاغر تر و یا چاق تر نشان دهید.طرح و رنگ علاوه بر سایز،بر روی قد و کشیدگی اندام شما نیز تاثیرگذار هستند.البته که هر اندامی، زیبایی خاص خود را دارد و صرفا اندام لاغر و قدِ بلند نشانگر زیبایی نیست.اما اگر جزو افرادی هستید که برای اندام خود،اهمیت بسیاری قائلید و به دنبال تناسب اندام هستید، با ما همراه باشید.

 تاثیر رنگ و طرح لباس

اولین کاری که باید بکنید،این است که تیپ اندامی خود را به درستی بشناسید.شناخت و آشنایی با فرم اندام و تشخیص رنگ پوست جزو مواردی هستند که باید دقت زیادی به آن داشته باشید.

برای مثال باید بدانید که اندام شما در کدام دسته از موارد زیر قرار می گیرد:

_اندام ساعت شنی: افرادی که قسمت بالا و پایین اندامشان توپر است اما کمر باریکی دارند،دارای اندام ساعت شنی هستند.لازم به ذکر است که این افراد در اندام پایینی خود استعداد چاقی بیشتری دارند.می توان گفت این نوع اندام،جزو پرطرفدار ترین اندام هاست.

_اندام مستطیلی: افراد دارای اندام مستطیلی،لاغر هستند و برجستگی زیادی ندارند.هم چنین از آنجایی که گودی کمر ندارند،اندام آن ها به شکل مستطیل دیده می شود.در این نوع اندام،شانه و لگن به یک اندازه است.

_اندام سیبی: این نوع اندام،به این شکل است که افراد،بالاتنه بزرگ تر و پهن تری نسبت به پایین تنه دارند.این افراد چربی دور شکم و کمر دارند و به همین علت پایین تنه آن ها کوچک تر و باریک تر دیده می شود.

_اندام گلابی: اندام گلابی شکل،به این صورت است که پایین تنه حجیم تر و بزرگ تر از بالاتنه می باشد.افراد دارای این نوع اندام،در قسمت باسن چربی بیشتری دارند و دارای شانه های باریک تری هستند.

تاثیر رنگ

اگر جزو افراد بزرگ سایز هستید و می خواهید لاغر تر دیده شوید،باید از رنگ های تیره مثل مشکی،سورمه ای،خاکستری،قهوه ای تیره و… در لباس هایتان استفاده کنید.در کل رنگ های تیره اندام را جمع و جور تر و کشیده تر نشان میدهند.اما اگر لاغر اندام هستید و مایلید که کمی توپر دیده شوید، باید از رنگ های گرم و روشن در استایل خود استفاده کنید.سفید، کرمی، صورتی روشن، زرد، نارنجی و … از این دسته رنگ ها به حساب می آیند.

 تاثیر رنگ و طرح لباس

شما می توانید با در نظر گرفتن تاثیر رنگ ها و داشتن اطلاعات در این باره، آن ها را در استایل خود ترکیب کنید!

برای مثال افرادی که دارای اندام گلابی شکل هستند،می توانند برای بزرگ تر نشان دادن بالاتنه و شانه های خود،از رنگ های روشن و زنده در قسمت بالاتنه استفاده کنند.با این کار در اندام و استایل،تعادل بیشتری برقرار می شود.علاوه بر آن،اگر دارای اندامی به شکل گلابی هستید،می توانید در قسمت پایین تنه،از رنگ های تیره استفاده کنید تا جمع و جور تر و باریک تر دیده شوید.

اما اگر اندامی به شکل سیب دارید،می توانید دقیقا برعکس اندام های گلابی شکل عمل کنید.با استفاده از رنگ های روشن و گرم در قسمت پایین تنه خود،می توانید به راحتی پایین تنه خود را بزرگ تر و حجیم تر نشان دهید.هم چنین می توانید از رنگ های تیره در قسمت بالا تنه استفاده کنید.

افراد دارای اندام مستطیلی شکل باید کمی متفاوت، اما ساده تر عمل کنند!

این افراد به دلیل اینکه لاغر اندام هستند،می توانند به طور کلی از رنگ های شاد و روشن استفاده کنند تا کمی حجیم تر به نظر برسند.

افراد دارای اندام ساعت شنی هم می توانند دقیقا از همین روش استفاده کنند.با این تفاوت که باید به طور کلی در استایلشان از رنگ های تیره استفاده کنند.با این روش می توانند اندامی جمع و جور تر و باریک تر داشته باشند.

تاثیر طرح و خطوط پارچه

خطوط و طرح پارچه و لباس نیز،مثل رنگ آن دارای اهمیت فراوانی ست و تاثیر چشمگیری بر اندام و استایل شما نیز دارد.این خطوط به چند دسته تقسیم می شوند:

­_خطوط عمودی: به طور کلی خطوط عمودی توانایی بلند نمایی دارند. کسانی که قد کوتاهی دارند و می خواهند کشیده تر و بلند تر به نظر بیایند،باید از پارچه های دارای خطوط عمودی نیز استفاده کنند.هر چه این خطوط نازکتر و متراکم‌ تر باشند، اندام را باریک ‌تر و بلندتر نشان می دهند و هر چه ضخیم‌ تر و کمتر باشند، اندام شما را پهن ‌تر نشان می ‌دهند.

 تاثیر رنگ و طرح لباس

_خطوط افقی: خطوط افقی قد را کوتاه‌ تر نشان می ‌دهند.پارچه هایی با خطوط افقی برای کسانی مناسب است که قد خیلی بلندی دارند و می خواهند کمی کوتاه تر دیده شوند.این خطوط برای افراد بلند قد،کاملا مناسب و کاربردی است.

تاثیر طرح و خطوط پارچه

_خطوط مایل و منحنی: خطوط هر چه مایل به خطوط افقی باشند، مانند خطوط افقی عمل می کنند و اندام را پهن ‌تر و هر چه متمایل به خطوط عمودی باشند، ویژگی خطوط عمودی را می گیرند و اندام را بلند تر نشان می ‌دهند.

_خطوط شکسته: این خطوط اندام را باریک ‌تر و لاغرتر نشان می‌ دهند. اگر قد کوتاهی دارید می توانید برای بلندتر نشان دادن اندام خود از خطوط شکسته مایل به عمودی استفاده کنید تا کشیده تر دیده شوید.هر چه خطوط منحنی تر باشند، اندام را چاق ‌تر نشان می دهند.

علاوه بر رنگ ها،طرح ها و خطوط،موارد زیادی هستند که در استایل و اندام شما تاثیر زیادی دارند.اما رنگ ها و طرح ها نقش اساسی در این موضوع دارند.موارد دیگری که در استایل شما تاثیرگذارند،عبارتند از ارتباط نور با رنگ لباس،جنس پارچه،طرز هماهنگی و ست کردن لباس،سن،فصول و ماه ها و …

تاثیر رنگ و طرح لباس بر اندام

شاید باور این موضوع برایتان سخت باشد.اما رنگ ها و طرح ها علاوه بر استایل،بر خلق و خو و رفتار شما نیز بسیار تاثیرگذار هستند و به هیچ وجه نباید این موضوع را نادیده بگیرید.برای مثال وقتی غمگین هستید و حوصله ندارید، ناخودآگاه یک لباس مشکی ‌رنگ و یا تیره را از کمدتان خارج می کنید.یا مثلا تا به حال به این موضوع دقت کردید که وقتی لباسی با رنگ های شاد و گرم می پوشید،سرحال تر می شوید و انرژی بیشتری دارید؟

نتیجه گیری

تاثیر رنگ و طرح بر حال و هوای شما بسیار زیاد می‌باشد. پس به خاطر داشته باشید که حتی برای لباس راحتی،از رنگ‌ها و طرح‌ هایی استفاده کنید که شما را به ‌سوی آرامش و حال خوب نزدیک می کنند و به شما انرژی مثبت می دهند.
درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.